Ankara Google Ads Danışmanlık

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Google Ads Danışmanlık
Ankara Google Ads Danışmanlık

Google Ads Nedir?

Google Ads, Google üzerinde anahtar kelime bazlı ya da Google’ın çözüm ortağı web sitelerinde görüntülü reklam vermeyi sağlayan bir platformdur. Google Ads ile istediğiniz anahtar kelimelerle arama motoru listelemelerine ve sonuçlarına etki edebilirsiniz. Google Ads danışmanlık ise Google reklam çalışmalarını sizin adınıza yürüten, geliştirme ve raporlama yapan hizmet türüdür. Google’ın ve Google reklamlarının algoritmalarını anlamak, buna göre pozisyon almak ve çalışmalar yürütmek çoğu zaman zor olmaktadır. Bu yüzden Google Ads uzmanı ile çalışmak ve Google Ads Danışmanlığı almak sizlerin rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır. İnternet siteleri üzerinden verilen adımlarla Google Ads kurulumu yapmak çoğu zaman firmanızın ya da markanızın zedelenmesine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda 5.000 tl gibi bir bütçe ile kendi reklamlarınızı kolaylıkla yöneteceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bir Google Ads Danışmanlık almanız halinde bu ücret tıklama başına maliyet oranından yarı yarıya düşebilir. Bu yüzden profesyonel destek almak çok önemlidir.

Google Ads Danışmanlık Hizmeti Neleri Kapsar?

Ex Ajans olarak Google Ads danışmanlığı hizmetini sizlere sunmaktayız. Vermiş olduğumuz hizmetler kapsamında sizlere en kaliteli, uygun fiyatlı ve güvenilir hizmeti sunmak birincil amacımızdır. Bu amaçlar ve çalışmalar doğrultusunda sizlere aşağıda bulunan hizmetleri sunmaktayız:

 • ♦ Sektör, rekabet ve rakip analizleri
 • ♦ Hedef kitlenin ve buna uygun olarak anahtar kelimelerin belirlenmesi
 • ♦ Çeşitli izleme ve iyileştirme çalışmalarının yapılması (UX/UI)
 • ♦ Site hızının belirlenmesi, optimizasyonu ve geliştirilmesi
 • ♦ Belirlediğiniz sektöre özel Google reklam mecralarının belirlenmesi
 • ♦ Yapılan analizlere uygun olarak belirlenen reklam çalışmalarının yapılması
 • ♦ Re-marketing ve Pazar araştırmalarının yapılması
 • ♦ Yol haritasının belirlenmesi ve raporlama

Google Ads Reklam Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Daha önce bahsettiğimiz gibi her web sitesi farklı olduğu gibi her web sitesinin reklam fiyatları da farklı hesaplanmaktadır ve farklılık göstermektedir. Google Ads reklamlarının hesaplanmasında ve fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlar:

 • ♦ Arama hacminin yoğunluğu reklam fiyatlandırmasını etkiler.
 • ♦ Bulunduğunuz sektörün büyüklüğü ve rekabet hacmi reklam fiyatlandırmasını etkiler.
 • ♦ Reklam vermek istediğiniz web sitenizin mevcut durumunu fiyatlandırmayı etkilemektedir.
 • ♦ Reklam kalite puanları da fiyatlandırmayı etkilemektedir.Ankara Google Ads Danışmanlık İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Ex Yazılım Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın