Ankara Seo Hizmeti

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Seo Hizmeti
Ankara Seo Hizmeti

SEO Nasıl Yapılır?

İngilizce açılımı Search Engine Optimization, Türkçe açılımı ise Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO Google gibi arama motorlarında web sitenizin daha görünür olması ve kullanıcılara ilk sıralarda servis edilmesini sağlayan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Yapılan araştırmalara göre Google üzerinde arama yapan kullanıcıların %90’ı ilk sıraları tercih ederken %10’u ise diğer sıralamaları tercih etmektedir. Peki, SEO nasıl yapılır ya da yapılmalıdır? SEO çalışmaları site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere iki dalda incelenmektedir.

On page SEO olarak adlandırılan site içi SEO çalışmaların sitenizin sayfalarının arama motorlarına tanıtılması ve sayfalar üstünde teknik çalışmalar yapılması çalışmalarıdır. Site içi SEO çalışmalarına örnek olarak robot.txt, uygun başlığın kullanılması, özgün içerikler, uygun alan adının kullanılması, site hızı verilebilir.

Off page SEO olarak adlandırılan site dışı SEO çalışmaları denildiğinde akla ilk olarak backlink gelmektedir. Backlink sitenizin linkini bir başka site aracılığı ile vermeniz anlamına gelmektedir. Ancak Google başta olmak üzere arama motorları manipüle edilmiş backlinki zararlı görmekte ve uygulanmamasını istemektedir. Backlink haricinde sosyal medya reklamları, marka bilinirliği çalışmaları gibi çalışmalar da site dışı çalışmalara örnek olarak gösterilebilir.

SEO Hizmetinin sağladığı Faydalar

SEO hizmeti web sitenizin arama motorlarında kaliteli ve uygun şekilde yayın yapmalarını sağlar. Bu şekilde arama motorları kalitesiz ve aramanızla alakası olmayan sitelerden arınmış olur. Ankara SEO Hizmeti sizlere şu faydaları sağlamaktadır:

 • Artan marka bilinirliği
 • Uzun vadeli sonuçlar
 • Artan web sitesi trafiği
 • Düşük maliyetli pazarlama aracı
 • Güvenilirlik ve itibar arttırır
 • Kullanıcı deneyimini arttırır
 • Web sitenizin görünür olmasını sağlar

Sık Yapılan SEO Hataları

Her alanda olduğu gibi tabii ki SEO hizmeti sırasında yapılan hatalar da mevcuttur. Sitenizin görünür olmasını isterken aksine yaptığınız bir çalışma ile marka bilinirliğinizi ve itibarınızı zedeleyebilirsiniz. Bu sebeple SEO çalışmaları konusunda alanında uzman ve tecrübeli Ankara SEO Ajansı ile çalışmanız sizi başarıya götürecektir.

başlığının boş bırakılması ya da yerine resim koyulması sitenizin görünür olmasını engelleyecektir.

başlığının boş bırakılması ya da yerine resim koyulması sitenizin görünür olmasını engelleyecektir.

 • ♦ Anahtar Kelime Seçimindeki Yanlışlar: Anahtar kelimenin siteye uygun seçilmesi ve belirli oranda kullanılması gerekmektedir. Alakasız anahtar kelimeler ya da çok fazla anahtar kelimenin kullanılması spam olarak görünecek ve siteniz sıra kaybedecektir.
 • ♦ Yanlış Site Başlığı Seçimi:Siteye ait olan 
 • ♦ Javascript Menü Kullanımı:Javascript menüler Google tarafından indexlenmez. Menüde bulunan sayfa linklerinin sitemap dosyasına belirtilmesi bu hatanın biraz da olsa düzeltilmesini sağlar.
 • ♦ İçeriğin Güncel Olmaması:Belirli aralıklarla yüklenen içerik girişleri sizi sıralamalarda üst sıralar yükseltecektir. Güncel olmayan siteler arama motorları tarafından unutulmaya mahkûmdur.
 • ♦ Spam Backlink: Backlink alımı sitenizle alakası olan bir siteden ve yavaş yavaş alınmalıdır. Toplu olarak alınan ve sitenizle alakası olmayan siteden alınan backlinkler sitenizin SandBox’a düşmesine sebep olarak sitenizi zedeleyecektir.Ankara Seo Hizmeti İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Ex Yazılım Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın