Ankara Web Tasarım

Anasayfa / Hizmetler / Ankara Web Tasarım
Ankara Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web sitesi yaptırmak isteyen öncelikle projelerini hayata geçebilecek profesyonel bir web tasarımcı bulmalıdırlar. Ancak bu sektöre yeni adım atanlar web tasarım nedir, web sitesi nedir ya da web tasarımcı kimdir bunların yanıtı bilmediği gibi alacağı hizmetin boyutlarını da tahmin edemez. Bu yüzden öncelikle alacağınız hizmeti yani web tasarım nedir’i bilmeniz gerekmektedir. Web tasarım kısaca, sitenizin arama motorları üstünde görünür kılınması için sayfalar üzerinde görünecek içeriklerin ve görsellerin belirli bir düzen içerisinde kullanıcılara sunulmasıdır. Ancak web tasarımdan sadece sayfaların ve sitenin görünen yüzünün düzeni aklınıza gelmemelidir. Web tasarım aynı zamanda web sitenizi oluşturan kodların da temiz ve belirli bir düzenle yazılmış olmasını da kapsamaktadır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Web tasarımı birçok amaçla hayata geçirilebilmektedir. Kurumsal web siteleri, ticari web siteleri, blog siteleri, kişisel siteler bunlara en güzel örneklerdendir. Birçok amaca hizmet eden web tasarım hangi amaç için kurulmuş olursa olsun markanıza ya da firmanıza değer katan bir çalışmadır. Ancak her çalışmanın belli incelikleri olduğu gibi web tasarım çalışmalarının da incelikleri bulunmaktadır. Web Tasarım Ankara konusunda birincil dikkat edilmesi gereken konu sitenizin kullanıcı dostu olmasıdır. Web siteniz kullanıcılar tarafından kolay bulunmalı, sayfalar arasında gezinti kolay olmalı ki kullanıcılar sitenizi hemen terk etmesin. Hemen her işimizi telefonla hallettiğimiz de düşünüldüğünde sitenizin mobil uyumlu olması da kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer almanızı sağlayacaktır. Sitenizin tasarımının benzersiz olması çok fazla sayıda kullanıcıyı çekeceği gibi aynı zamanda arama motorlarında da sıralamanız ilk sıralara yükselecektir. Kısacası müşteri odaklı yapılan web tasarım çalışmalarının, kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, düzenli, site haritası kolay, işlevsel, SEO uyumlu, kurumsal kimliği yansıtan ve kullanıcılara güven veren tarzda olmasına dikkat edilmelidir.

Web Tasarımın Aşamaları

Web tasarımı yapacak firmayı seçtikten sonra sitenizin tasarım boyutunda takip edilmesi gereken birkaç aşama bulunmaktadır. Bu aşamaların sırası ile ve belirli bir düzen ile takip edilmesi sizi başarıya götürecek altın anahtardır. Bu aşamalar şu şekildedir:

  • ♦ Projenin Belirlenmesi
  • ♦ Kurumsal Kimlik Çalışması
  • ♦ Grafik Tasarım Çalışması
  • ♦ Web Sayfalarının Kodlaması
  • ♦ İçerik Yönetim Sistemi Entegrasyonu
  • ♦ Web Sitesinin Test Süreci
  • ♦ Web Sitesinin YayınlanmasıAnkara Web Tasarım İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Ex Yazılım Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın